mandag 23. desember 2013

Bozonarodzeniowe zyczenia!

Kochani parafianie!

Boże Narodzenie charakteryzuja znane i lubiane tradycje. Dla niektórych z nas to nie jest Boże Narodzenie, jeśli nie wszystko jest tak jak zawsze było. Dobrze jest miec takie tradycje.

W naszej parafi jest wiele osob, którzy z różnych powodów musieli opuścić rodzinę i świąteczne tradycje w swojej ojczyźnie. Niektórzy doswiadczyli rozpadu swojej rodziny. Niektórzy świętuja Boże Narodzenie w samotności. Czy może być takie swietowanie wypelnione radoscia? W niedawno udzeilonym wywiadzie papierz Franiciszek powiedzial ze Boże Narodzenie uczy nas dwie rzeczy. Pierwsza z nich jest to że zawsze jest nadzieja. Bóg zawsze otwiera drzwi i On ich nie zamyka. Druga rzecza jest to, że nigdy nie należy się bać okazywac czułośći i delikatnośći. W ubiegłą środę, powiedział : "Bóg zechciał dzielić naszą ludzką nature, az do tego stopnia, że sam stał się człowiekiem. ( ... ) Jezus jest Bogiem z nami. Na zawsze, będzie z nami w naszym cierpieniu i smutku.

Narodziny Chrystusa pokazuja nam raz na zawsze, że Bóg jest po stronie ludzi, który chce nas zbawić, podnieść nas z kurzu, naszych trudności i nas-zych grzechow. Abysmy wszyscy potrafili wypelnic radoscia ten swiatecz-ny czas Bożego Narodzenia bez względu na to, w jaki sposób świętujemy ten czas.

Życzę wam wszystkim błogosławionych swiat Bożego Narodzenia, i wszystkiego najlepszego w nowym roku!

o. Pål Bratbak