torsdag 22. februar 2018

„24 godziny dla Pana”

Od piątku 9 marca do soboty 10 marca podejmiemy po raz kolejny inicjatywę „24 godziny dla Pana”.

Papież Franciszek napisał w swoim orędziu na Wielki Post 2018:
„Dobrą okazją będzie, również w tym roku, inicjatywa „24 godziny dla Pana”, która jest zachętą do tego, by sakrament pojednania był sprawowany w kontekście adoracji eucharystycznej. W 2018 r. odbędzie się ona w piątek 9 i w sobotę 10 marca, a inspiracją do niej będą słowa z Psalmu 130, 4: „Ty udzielasz przebaczenia”. W każdej diecezji przynajmniej jeden kościół pozostanie otwarty przez 24 godziny bez przerwy­, co stworzy sposobność do modlitwy adoracyjnej i do spowiedzi sakramentalnej”.

Kongregacja Sióstr św. Józefa na Grefsen, kościół św. Pawła w Bergen, kościół św. Hallvarda i katedra św. Olafa w Oslo będą otwarte 24 godziny w wyznaczonym czasie.

„Pozwólmy znowu, aby sakrament pojednania znalazł się w centrum, ponieważ czyni to namacalną wielkość miłosierdzia. Sakrament staje się źródłem prawdziwego wewnętrznego spokoju dla każdego, kto czyni wyznanie grzechów ". – Papież Franciszek.

Program St. Josephsøstrene (Konkregacja Sióstr św. Józefa)
na Grefsen, Gladsvei 23, 0489 Oslo:
Kaplica w głównym budynku będzie otwarta.

Od piątku 9 marca od jutrzni do Mszy św. o godz. 17.30, następnie adoracja Eucharystii w nocy i do niedzieli 10 marca do godziny 18.00.
Kończymy w sobotę wieczorem o godz. 18.00 Mszą św. (spełniającą obowiązek niedzielny).

Ojciec Jo Neve SM będzie spowiadał.