torsdag 10. august 2017

Ogłoszenia duszpasterstwa polskiego – 19. Niedziela Zwykła - 13.08.2017

1. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrego odpoczynku i miłej pracy. Przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w kościele było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

2. Informujemy, że Msze św. niedzielne w jęz. polskim w lipcu i sierpniu są sprawowane w naszym kościele o godz 8:00 i 14:30. Dziś 13. dzień sierpnia - po mszy św. o 14.30 odmówimy przed Najśw. Sakramentem różaniec fatimski.

3. Ponadto w tym tygodniu msze święte po polsku będą sprawowane:
- we wtorek (15. sierpnia) – Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny –  o godz. 19.30 - w piątek o godz.19.00.
Po Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

Uwaga !!!
Wyjątkowo nie będzie mszy św. po polsku w sobotę wieczorem 19.sierpnia.
Ponieważ w tym dniu odbędzie się procesja maryjna ulicami Oslo. Rozpoczęcie o godz. 16.00 w kościele św. Hallvarda a zakończenie mszą świętą pontyfikalną pod przewodnictwem ks. bpa Bernta Eidsviga w kościele św. Olafa ok. 18.30. Na procesję i mszę świetą zapraszamy wszystkich Rodaków.

4. W poniedziałek 14.sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, zapraszamy na mszę św. w jęz. norweskim o 11.00, a o 18.00 już będzie msza św. z Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP

5. Biblioteka parafialna z księgozbiorem polskim jest czynna w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30. Zapraszamy.

6. Zachęcamy do rejestrowania swojej przynależności do Kościoła Katolickiego. Formularze są z tyłu kościoła obok polskich śpiewników. Można rejestrować się samemu wg podanej instrukcji albo wypisane formularze przynieść do zakrystii po mszach św.

7. Nasi rodacy w Norwegii zapraszaja na XXXIII Polską Pielgrzymkę z Oslo do Mariaholm pod hasłem „Zróbcie wszystko cokolwiek (mój Syn) wam powie” (J 2,5), która odbędzie się 26.sierpnia 2017. Zachęcamy do wzięcia udziału całe rodziny. Informacje o zapisach na stronie http://mariaholmpielgrzymka.blogspot.no/ oraz u Pana Jarosława Staśkiewicza pod telefonem 94115438.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pomyślnego tygodnia,
niech Bóg wam Błogosławi a Maryja otacza opieką