tirsdag 27. juni 2017

Ogłoszenia duszpasterstwa polskiego – LIPIEC, SIERPIEŃ -2.07 – 27.08.2017

1.Przeżywamy czas wakacji. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrego odpoczynku i miłej pracy. Przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w kościele było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.


2. UWAGA! (Od ostatniej niedzieli czerwca, aż do ostatniej niedzieli sierpnia-Msza św. niedzielna tylko o godz. 8:00 i 14:30). Piątkowa Msza św o godz 19:00, a później adoracja. Sobota – 19:00 – Msza św. z formularza niedzielnego.
                                                                                                 
3. 2 Lipca w niedziele przeżywaliśmy w naszym polskim duszpasterstwie uroczystość odpustową ku czci świętego Olafa. Jego wstawiennictwu zawierzaliśmy naszą pracę i powołania. Ponadto Skandynawię oraz całą Europę, aby odrodziła się duchowo i moralnie. Pamiętajmy o dziedzictwie świętych kanonizowanych i błogosławionych, którzy zachęcają nas do podążania drogą świętości. Brat Albert Chmielowski, wzywa nas do bycia dobrym jak chleb.

4. Lipiec, to  miesiąc, który zgodnie z ludową tradycją poświęcony jest kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa, niezgłębionej tajemnicy miłości i miłosierdzia. Krew Chrystusa jest niezbitym dowodem miłości niebieskiego Ojca do każdego człowieka, bez żadnego wyjątku.

5. Sierpień to miesiąc niemalże równie maryjny jak maj. Miesiąc aż trzech świąt ku czci Matki Bożej - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, popularnie nazywanego świętem Matki Bożej Zielnej (15.08) – Msza św. w naszej katedrze w jęz. polskim o godz 19:30. Matki Bożej Królowej (22.08) i Matki Bożej Częstochowskiej (26.08) – Msza św. w naszej katedrze w jęz.polskim o godz 19:00. Ponadto jest to miesiąc wspomnienia dwóch świętych wybijających się w szerzeniu kultu Maryi - św. Bernarda z Clairveaux (20.08), jednego z najwybitniejszych ludzi średniowiecza, i św. Maksymiliana Marii Kolbego (14.08), którego postaci i działalności nikomu z polskich katolików nie trzeba przedstawiać.

6. Rozpoczęcie katechezy szkolnej, wraz z zapisami 9 września o godz. 10:00. Na placu przy szkole św. Sunniwy dokonamy podziału klas.                          

7. Polecamy prasę katolicką z ciekawymi artykułami: Niedziela, Głos dla życia, Egzorcysta

8. Zachęcamy do rejestrowania swojej przynależności do Kościoła Katolickiego. Formularze są tyłu kościoła obok polskich śpiewników. Można rejestrować się samemu wg podanej instrukcji albo wypisane formularze przynieść do zakrystii po mszach św.

STRONY INTERNETOWE Z OGŁOSZENIAMI W JĘZ.POLSKIM
http://st-olav.blogspot.no/
stolavmenighet.info ( ogłoszenia roczne )
 
                                   Niech Bóg błogosławi, a Maryja wstawia się za nami!