torsdag 17. november 2016

Ogłoszenia duszpasterstwa polskiego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata -20.11.2016

1.Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  Kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

W Polsce wczoraj 19 listopada br., odbyła się centralna uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana , w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, a dzisiaj ten akt zostanie przyjęty we wszystkich kościołach w Polsce. W poczuciu solidarności z naszą Ojczyzną, także i my przyjmijmy Jezusa za Króla i Pana.

2.Msze św. niedzielne: 8:00, 14:30 oraz 16:00. W piątki po Mszy św o godz 19:00, zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu ( okazja do spowiedzi św.). Sobotnia Msza wieczorna o godz 19:00, jest już z formularza niedzielnego.

3.Tegoroczne adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się 2 grudnia, a zakończą się w II niedzielę adwentu ( 4 grudnia)

4. Spotkanie modlitewne grupy Odnowy w Duchu Śwętym w środę o godz 19:00
( Akersveien 16)

5. Dodatkowa Katecheza oraz Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii
 i Spowiedzi Świętej. Sobota 26 listopada – godz 15:00 – Katedra św. Olafa

6. Spotkanie Grupy DDA w sobotę o godz  9:30 , a  AA  w niedzielę o godz 9:30.

7. Biblioteka  z księgozbiorem polskim, czynna jest po popołudniowych Mszach św. niedzielnych.  Zapraszamy 

STRONY INTERNETOWE Z OGŁOSZENIAMI W JĘZ.POLSKIM
http://st-olav.blogspot.no/

                        Na cały nowy tydzień niech Bóg błogosławi, a Maryja wspiera